top of page

Gebelik Belirtileri

Op. Dr. Neslihan Sultan Hazar Antalya'daki kliniğinde Kadın Doğum, Gebeliğe Hazırlık, Gebelik Takibi, Normal Doğum, Sezaryen Doğum Kısırlık Tedavisi ve Tüp Bebek Tedavisi hizmetleri vermektedir.

beklemek

Gebelik Belirtileri Nelerdir? Ve ne zaman başlar?

Sperm  yumurtayı  dölledikten sonra embriyonun rahme (uterusa) ulaşması ile gebelik belirtileri başlayabilir. Bu süreç yaklaşık 7-10 gündür.

En önemli belirtisi, adet kanamasının beklenen gününde olmaması yani adetin gecikmesidir.  Çok nadiren adet gününde az miktarda kanamalar olabilir. Bu kanama düşük tehdidi nedeniyle olmuş olabilir.  Cinsel aktif yaşamı olan her kadın adet   gecikmesin de gebelik olacağını düşünerek muhakkak kanda veya idrarda gebelik testi yapmalıdır. Beklenen adet kanamasının, gününde olmaması başka sebeplerden de olabilir. 

        Gebelikte yorgunluk, halsizlik hissi, aşırı uyku hissi ve sürekli uyuklama isteği olur.

        Memeler de aşırı hassasiyet olur, memeler dolgunlaşır. Memelere dokunamaz, hatta duşta su tanelerinin memelere değmesi bile rahatsız eder.

      Sık idrara çıkma.

      Kokulara  karşı hassasiyet.

      Bulantı, kusma hissi olabilir. Ağız tadında değişiklik hissedilebilir.

      Vücut da oluşan hormonal değişikliğe bağlı olarak,  vücut sıcaklığında artış olur.

     Hormonların etkisi ile ruhsal durumda değişiklikler olabilir. Ani ağlama krizleri olabilir.

 Hasta Görüşleri

El...a

Canım doktorumla gebeliğim öncesinde tanışmıştık ve sonrasında gebelik sürecini de birlikte tamamladık,iyi ki! Pozitif, güleryüzlü ve şüphesiz mesleğinde duayen isimlerden. Her kontrolüme ilk günkü heyecanla gittim Kızım da çok şanslı doğumuna Neslihan hanım vesile olduğu için. Sabrınız, tecrübeniz kısaca herşey için teşekkür ederiz.

Adresimiz

Şirinyalı, Dostlar apartmanı, İsmet Gökşen Cd. No:28/6, 07000 Muratpaşa/Antalya

Telefon

Mail

Takip et!

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
bottom of page