top of page

Gebelik Testi

Op. Dr. Neslihan Sultan Hazar Antalya'daki kliniğinde Kadın Doğum, Gebeliğe Hazırlık, Gebelik Takibi, Normal Doğum, Sezaryen Doğum Kısırlık Tedavisi ve Tüp Bebek Tedavisi hizmetleri vermektedir.

Kan Testi

Gebelik Testi

Gebelik testi, bir kadının gebelik durumunu belirlemek için kullanılan bir tıbbi testtir. Gebelik testleri, genellikle idrar veya kan örneği kullanılarak yapılır.

Evde gebelik testleri, idrar testleridir ve hamilelik hormonu olan insan koryonik gonadotropin (hCG) seviyelerini ölçerler. İdrar testleri, genellikle adet gecikmesinin ardından yapılır ve sonuçlar 5 dakika içinde okunabilir.

Kan testleri, hCG seviyelerini ölçmek için kullanılan bir diğer yöntemdir. Kan testleri, daha hassas ve erken sonuçlar sağlayabilir. Ayrıca, kan testleri bazı komplikasyonlar nedeniyle gebelik riski taşıyan kadınlar için daha güvenilir bir seçenek olabilir.

Gebelik testleri, gebelik durumunun tespit edilmesi yanı sıra, gebeliğin yaşı ve sağlığı hakkında da bilgi sağlar. Bunun yanı sıra, gebelik testleri ayrıca düşük riskini belirlemek için de kullanılır.

Gebelik testi hizmeti, kadın doğum uzmanları tarafından sunulan bir hizmettir. Kadınlar, düzenli olarak doktorlarına giderek gebelik testleri yaptırmalı ve sağlıklı bir gebelik geçirmek için gerekli adımları atmalıdır.

Sonuç olarak, gebelik testi hizmeti, hamilelik durumunu belirlemenin yanı sıra, gebeliğin yaşı ve sağlığı hakkında bilgi sağlayan ve doğru tanı ve tedavi planlaması için önemli bir araç olan tıbbi bir testtir.

Adresimiz

Şirinyalı, Dostlar apartmanı, İsmet Gökşen Cd. No:28/6, 07000 Muratpaşa/Antalya

Telefon

Mail

Takip et!

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
bottom of page